Rijitsu - Nostalji Yap, Modern Oyna | Gökkuşağının Altındaki Gizem
Anasayfa | Visual Novel'lerimiz | Gökkuşağının Altındaki Gizem

Gökkuşağının Altındaki Gizem

Awakening ekibinin hayata tutunma macerası...

Gökkuşağının Altındaki Gizem Hakkında

Bir zamanlar mutlu mesutlu yaşayan Japonya ve Türkiye halkı 2021 yılında Dünya’daki yiyeceklerin bir anda tamamen zehirli hale gelmesiyle birlikte hem aç kalacaklar ve hem de dışarıdaki tonla düşmanları savunacak insanoğlu, bakalım bu hayat savaşını kimler kazanacak?

Gökkuşağının Altındaki Gizem Öyküsü

Yıl 2021...

Merhaba benim adım Kiyora KODOMO, ben Japonya'da yaşayan sıradan bir çiftçinin tek çocuğuyum. Bugün Dünya’mızda çok ilginç bir insan ölümü gerçekleşti. Bu ölen kişinin ölüm sebebini duyunca sıradan bir zehir olduğunu düşünmüştüm. Fakat, ölen insan Selim Güleryüz adında bir Türk olunca işin rengi çok değiştiğini söylemek zorundayım. O ölen Türk'ün nasıl öldüğünü hemen anlatayım? Bu dediğim olayın dün akşam saatlerinde gerçekleştiğini bilmenizde fayda var.

Selim GÜLERYÜZ, Akşam yemeğini yemek için evinin yanında ki bahçesine gider. Yemekte ne yapacağını düşünürken birden çok güzel olan daha önce görmediği zehirli olan bitkiyi görür büyük bir sevinçle toplamaya başlar. Aklından zehirleneceği hiç geçmemişti. Daha sonra topladığı yiyeceklerle güzel bir akşam yemeği yapar. 5. 6. Lokmasını yerken terlediğini vücudunun bitkin düştüğü fark eder hemen zehirlendiğini anlar, artık tükenmek de olduğundan zar zor evine geldi ve 112 ambulansı aradı çok zor konuşuyor neredeyse zor nefes alıyordu.

Hastaneye giderken birden o zehirli bitkilerin hareket ettiğini görürler fakat gözlerine inanamazlar, çevredeki bitkiler önce ambulansa kendi salyalarını akıtır, şoför biraz akılsızlık yaparak tüm silecekleri çalıştırınca camlar kirlenir. Daha sonra aynı bitkiler bu sefer toprağın altından çıkarak ambulansı yerin dibine çeker. Haliyle de bu durumda ambulansın içindeki herkesin hayatı son bulur.

Gökkuşağının Altındaki Gizem Edin

Çok Yakında