Dünyanın En Kötü Oyun Paketi: Action 52

0

Bugün sizlere Dünyanın En Kötü Oyun Paketi: Action 52 adlı yazıyı yazacağım, bu yazıda Ayhan Gazi sitesi ile ortaklaşa yayınlanacaktır.

Bu oyun paketinin neden bu kadar kötü olduğunu anlatacağım? Oyun listesindeki oyunların potansiyeli olduğunu söylemek isterim ama kullanmayı beceremediği için ve ya oyuna giremediğim oyunlar bile oldu, fakat birkaçı ciddi anlamda sorunsuz çalışıyor. Bu yazıyı yazarken TCRF sitesindeki Action 52 sayfasından baz alacağım.

İlk baş açılmayan oyunlardan bahsedeceğim ve neden açılamadığından da söyleyeceğim, Alfredo veJigsaw oyunlarını açmanız mümkün değil ama NESten öykünücüsünde açılabiliyormuş ama yanarsan ya da seviye geçersen oyun direktman çökecektir. Bu sorunun ana nedeni, oyunu yazan kişiler oyuncu seçme kodlarını yanlış girmişler, yani Oyuncu 2 olarak atanmış ikisine de doğrusu oyuncu seçmeden önce ikisine ayrı ayrı değer atanması gerekecektir, fakat Rev B sürümünde bu kritik hata giderilmiştir. Fakat, internetteki bir çok sürüm Rev A olduğu için bu hatadan dolayı iki oyun açılamaz.

Şimdi sırada sorunsuz oyunları sıralayayım, diğer oyunlara göre daha az sancılı olarak keyifli oyun oynarsın, diye düşünüyorum. Fire Breathers, Jupiter Scope, Meong, Sombreros, Mash Man, City of Doom ve Bits and Pieces adındaki oyunları sorunsuz olarak oynayabiliyorsunuz.

Bu oyunlar dışında büyük hataları olan oyunlar yer almaktadır, genellikle seviye gözetimi sorunu mevcuttur. Kimisinde 3. bölümden sonra gitmesi gereken bölüm yerine 1. bölüme atması gibi hata varken, kimisinde oyunun grafiksel hataları yer almaktadır.

Bu kritik hatalara devam edeceğim, bazı oyunlarda belirli bir bölümü geçemediğin bir kod rutin yığınlama gözetimi eksiğinden dolayı oyun o bölümü bitirdiğini anlayamıyor, haliyle seni o oyuna hapis edecektir. Bu hatayı çözmek için o rutin gözetimini değiştirmesini sağlamak ya da o kod hatasını imha ederek bölümün tamamlanmasını sağlamak gerekiyor. Tabii bazı hatalar Rev B’der giderildi ama o hatadan dolayı oyuncu o oyundan soğumadıysa büyük başarıdır.

Bu set kabaca, nasıl oyun paketi yapılmaz sorusuna en iyi cevaptır. Bu seti toparlayacak bir şirketi çıkar mı sanmam ama bir gün NES’in kod yapısını çözersem bunu adam edeceğim gibi görünüyor. Bugünlük benden bu kadar, okuduğun için teşekkür ederim.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .