Prototip Nasıl Hazırlanır?

0


Esen ola bugün yine Rijitsu forum ile ortaklaşa hazırladığımız bir yazı yazıyoruz ve konusuysa Prototip Nasıl Hazırlanır? sizlere ondan bahsedeceğiz.

Bu yazımızda oyunlar için prototip nasıl hazırlanır ve bu hazırlanma sırasında neler yapılması gerektiğini iyi bilmiyorsanız size bilgimiz dahilince anlatmaya çalışacağız.

İlk olarak prototip'in anlamıyla başlayacağız, Türkçesi ilk örnek olarak çevirebiliriz yani bir oyunu tüm insanlara sunmadan önce bir kaç güvendiğin arkadaşlarına sunabildiğin bir özelliktir.

Prototip oyunu yapmadan önce, ilk olarak o oyunun planlarını yapmanızı öneriyorum. Örneğin: Bir karakter olsun, bu karakterin yeteneği olsun. O yetenekle şunları yapsın. O yapacağı şeyin ne olduğunu çizmek zorunda değilsin, renkli bir nesne bile olur. Örneğinin taslağını yapar sonra arkasından taslağını son kez gözden geçirirsin, bir eksiği var mı diye, eksiği gördüysen onu giderirsin ve eğer yoksa sonra ki adıma geçersiniz.

Bu adımda oyunu yapmak için bir asset indirebilirsin ya da kutu ile yapabilirsin ve o assetindeki nesneye göre kodlamalarını yaparsın ve denersin, eğer hataları çıkarsa onları giderirsin. Daha sonra prototipi çok seversen bir sunucuya o prototipi yayınlarsın. Arkasından o bağlantıyı sevdiğin ve güvendiğin çevrene atarsın, eğer çevren yoksa bize bile gönderebilirsiniz, biz de elimizden geldiğince sizlere yol göstermek isteriz.


Bugünlük bizden bu kadar.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .