Ana sayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

Siteden;

Casual ve Hyper casual oyunlar tasarlayan bağımsız bir oyun tasarımı topluluğudur. Lisans sorunları olmayan; başka değişle kaderine terk edilmiş Nintendo Entertainment System ve Family Computer oyunlarını günümüze başka bir tat vererek uyarlamak amacıyla kurulmuş olsa da, yeni nesil oyunlar üzerine de olan çalışmaları başlamıştır.

Çıkılan bu zorlu yolda geliştiricilerimize, oyunlarımızı test ederek veya reklamlara tıklayarak yardımcı olabilirsiniz.
– Rijitsu Oyun Topluluğu.

Günlük

Esen ola, ben Rijitsu’nun kurucusu olan Ayhan Gazi Gülcü‘yüm. Bu günlükte bizden daha çok hızlı haberler alabilmeniz için ve aynı zamanda oyunlarımızın son durumunu masaya yatıracağımız bu günlüğü bugün (23 Mayıs, 2019) günü yayın hayatına başlamıştır.

Tarihçesi

Rijitsu nasıl ortaya çıktı sana ondan bahsedelim, efendim bu grubu 10 Ocak 2014 yılında ilk olarak Ichinose Dev. olarak yayın hayatına başladık ama bir oyun dahi ve bir eleman bile alamadan DMCA kurallarını çiğnediğimiz için kapatmak zorunda kaldık.

28 Ağustos, 2014 yılında Ichinose Studios olarak yayına başladı ve bu isimi kullanarak 2 oyun ürettik isimleri Mini Adventure ve Labirent Kraliçesi‘dir. Bu isime fazla bağlanamadık ve hem uzun ve hem de çok saçma olduğunu değiştirmek istedik. Bu isime çok ağırlık veremedik ama bazı güzel olaylar olmadı değil, mesela GDevelop4 ile tanışmıştık ve Mini Adventure‘u onla yapmıştık. Bir diğer oyunu ise bir arkadaş ile ortaklaşmıştık ama bizim kuralları duyunca yarıda bırakmak zorunda kaldı ama o oyunun kaynağını bulabilirsek senin için paylaşacağız.

25 Mayıs, 2015 yılında ani bir isim değişikliği yaparak Rijitsu adına geçtik ve bu adla birlikte çok iyi oyunlar üretememiş olsak bile amacımıza yani siteden başlık kısmından öğrenebilirsiniz. O amaç uğruna kullandığımız oyun motorunun lisansı aldık ve o lisansa göre dilediğimiz gibi oyunlar üretiyoruz. Bu oyunları üretirken mutlaka eskilere saygı gösteriyoruz.