Ana sayfa » Rijitsu Kitlesindeki Büyük Sorun

Rijitsu Kitlesindeki Büyük Sorun

Rijitsu Kitlesindeki Büyük Sorun

Esenlikler dileriz, bugün normalde Oyuncular Ne İstiyor? yazacaktık ama bugün daha önemli bir sorunumuzdan bahsedeceğiz. Yani Rijitsu Kitlesindeki Büyük Sorun‘u masaya yatıracağız.

Bugün biraz iğneyi kendimize batıracağız, biliyorsunuz ki kendinize batırılan bir iğne her zaman acıtmaktadır, bu açıdan acı çekmeden doğru yolu bulamayacağımızı da bilmemiz gerekiyor. Başkası batırırsa tepki gösterirken kendimiz batırınca tepkisiz bir şekilde kabulleniyoruz.

Sorun 1: Kitleyi Böldük

İnsanlar

Bu çok acıttı, of. Kitlemizi sürekli forumdu, blogtu, wikiydi ve discord sitelerine dağıttığımızdan dolayı kitleyi parçaladık. Bunu kabullenmemiz tam 4 yıl sürdü ve şimdi düzelttiğimiz zaman toparlamamız ise ne kadar süreceği ise bu soru işaretidir.

Forum açtığımız zaman kitle kendini rahat hissetsin diye yaptık ama hiç kimse gelipte konu açmaya yanaşmadı bile, umursanmadı dersek daha doğru olur. Blog ve wiki konusuna gelince burası çok yeni şimdilik bir şey demek doğru olmayacaktır.

Son olarak Discord’u da ekleyelim, orada insanlar oyunlarımızı ve diğer sevdiği oyunları eleştirebilsin diye açtık ama işler orada da yolunda gitmedi, aslında demek istediğimiz işler arap saçına dönüştüğü için millet orayı da benimseyemedi.

Sorun 2: Sosyal Ağ Yönetimi

Sosyal Ağ
Sosyal Ağ

Bu biraz bizim hatalarımızdan kaynaklandığını söylemek isteriz, sosyal ağ yönetimini doğru düzgün yapamadık, hatta hiç beceremedik dersek doğru olur. Sosyal ağ yönetimini sağlam yapamamamızın en büyük sebebi tek sosyal ağ sitesine ağırlık verebilmemiz idi.

Yani işin aslı, oyunlarımızı, sitemizdeki haberleri paylaşıp köşeye çekilip izlemekti. Daha sonra oyunlar için kitleden bilgi istemek yerine çevremize ve ekibimize sorduk. Arkasından onların fikirlerine göre hareket ettik.

Son olarak, sadece facebook sitesine ağırlık verdiğimizi kabullendik. En kısa zamanda bir instagram hesabı açacağız ki artık adam gibi yönetmeyi öğrenmemiz lazım.

Sorun 3: Oyunu Yayımlarken Acele Etmek

Yayımlama
Yayımlama

Bu işin en büyük tuzu oldu, oyunu tam tamamlanmadan ve bitirmeden aceleye getiriyoruz. Yani demek istediğimiz oyunu tamamlamıyoruz, daha sonra devam ederiz kafasıyla kitleye sunuyoruz ve kitlemiz bize tam oyun sunmadığımız için ilgilenmeyerek en büyük cezayı bize ödetiyorlar.

Sitemizdeki tüm oyunları deneyimleyince bunu zaten hemen fark ediyorlar, oyunların düzgünce oynanmadığını. Bu sorunu çözmeye özen göstereceğiz ve hatta bundan böyle oyun tam tamamlanmadan sunmayacağız

Fakat bir muaf yapmamız gereken nokta var, demolar. Biliyorsunuz ki, ücretli oyunları gösterebilmek için ücretsiz bir kapı koymamız şart o da demodan geçiyor, demolarda az hata mümkünse hiç hata bırakmadan sunmamız için elimizden geleni yapacağız.

Bugünlük bizden bu kadar.

“Rijitsu Kitlesindeki Büyük Sorun” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.