Re-Volt’u Satın Alsaydık

Re-Volt'u Satın Alsaydık

Esen ola, bugün sana biraz Re-Volt ile ilgili planlarımızdan bahsetmek istiyoruz. Planlarımızdan birisi bu oyunu satın almaktır. Başlığı toparlayacak olursak, Re-Volt’u Satın Alsaydık nasıl olurdu diyerek girişi bitiriyoruz?

Re-Volt
Re-Volt

Hakkında

İlk önce şu sıkıcı bilgileri tekrardan hatırlatalım. Bu oyun 1999 yılında Windows için Acclaim Studios tarafından üretilip insanlara sunulmuştur ama firma kapanınca maalesef arkası gelmedi. Daha sonra We Go Interactive şirketi satın alıp oyunu yeniden yapmaya başladı ama o seriler maalesef Re-Volt ruhunu öldürmesine neden oldu.

Şirket dışında ki işlerden de bahsedelim, Re-Volt‘un hayranları bu şirketin satın almasından öncesinden beri Huki ve Jigebren adlı iki kişi Re-Volt’u yeniden programladılar, öncelikle Re-Volt 1.2’yi yaptılar. Arkasından da Re-Volt Open GL sistemiyle oyunu adam ettiler ve ederken de bir çok özellik eklenip ve hataları giderilmiş vaziyette insanlara ücretsiz bir şekilde sunuyorlar ve halen de geliştirilmeye de devam etmektedir.

Re-Volt Open GL

Eğer bu oyunu satın alsaydık ki, zaten kaçarı yok bu oyunu mutlaka alacağız ama şundan kesinlikle bahsedelim. Re-Volt Open GL sürümünün başını asla başı boş bırakmazdık ama geliştiricilerine de zarar vermemek gerekiyor, o yüzden tüm her şeyi onlara sormadan asla plan yapmazdık. Mesela, Re-Volt Open GL oyunun kaynak kodlarını açmalarını isterdik, eğer açmazlarsa anlayış gösterip onlara başarılarımızı dileyip başka planlarımıza geçerdik.

Gelelim, cevapları bize karşı evet olursa, o oyunun tüm kaynağının açılmasına sebep olurdu ve o kaynak kodun üzerinden yeni bir Re-Volt International Edition adında bir oyun yapardık. Kurucumuzun sevdiği iki araba üzerine yani Aquasonic (Touring Car) ve Zipper (Touring Car) kullanarak tüm Dünyadaki ülkeleri temsil etmesi için boyanacaktır, unutmayınız tüm ülkelerin hepsi olacak ve iki arabaya göre yayılacaktır. Oyundaki yarış pistlerin hepsi olmayabilir onun yerine Dünyadaki 30 ülkelerin hepsi oyunda yer alacaktır, kupa sistemi bölgelere göre ayrılacaktır.

Pist editoru, Makeitgood ve geliştirici modu oyun içinden çıkarılacaktır. Ülkelerin hepsini söylemesemde en azından Aquasonic, Türkiye oyun içinde hem araba olarak ve hemde pist olarak yer alacaktır.

Re-Volt Quake
Re-volt Quake

Re-Volt 2

Daha sonra oyunun logosu, eski stilini koruyup ve yenilikler ekleyip tamamen yeniden çizilecektir. Arkasından online ve offline modlu bir oyun seni karşılayacaktır, oyunun has arabaları ve has pistleri geri dönecektir. Arabaların tamamı kaliteli ve farklı şekillere sahip en az 8 renkler olacaktır, oyunun başında tüm arabaların ilk renkleri açık olacaktır. Onla kalmayıp tüm eski klasikleşmiş pistlerin hepsi açık olacak ve yeni haritalar eklenip onları baştan kilitleyeceğim, sen ise oyunu oynadıkça açacaksın. Bu oyunun adı, Re-Volt 2 şeklinde olacaktır.

Ayrıca eski ve yeni pistlerin karanlık modu diye bir mod yapacağız, bu modda pistler karanlık olacak, ayrıca su olan yerler ateşe, ateş olan yerler zehire dönüşecektir. Bunun dışında pistlerde fazla değişiklik olmayacaktır ama eklenen pistleri oyuna göstermek için geri modu mecburi koşulacaktır.

Re-Volt Batle Mode
Re-Volt Batle Mode

Re-Volt 2 Oyun Modları

Oyunun bu sürümü tamamen yeni bir altyapı ile yapılacak ama eski oyun dosyaları ile de uyumluluk sağlanacak şekilde yazılacaktır. Bu yüzden sevdiğin tüm Re-volt arabalarını çok rahat bir şekilde sürebileceksin. Oyunda 3 farklı turnuva modu yer alacak olup, adlarıysa KO Yarışı (KO Race), Şampiyona (Championship) ve Puan Yarışı (Point Race) şeklindedir.

Hepsini kabaca anlatacak olursam, KO Yarışı (KO Race) adlı yarış modun amacı, sen son turda sonuncu olmamaya çalışıyorsun. Yarışı kazanmak için, yarış içindeki sen hariç 15 arabaların hepsini nakavt etmen gerekmektedir. Son yarış ise, Omega Zoom adlı yerde bir rakibinle yarışacaksın. Ayrıca KO Yarışı (KO Race) oyun modunda araba sayısını seçebiliyorsun.

Şampiyona (Championship) asıl oyunda nasılsa bu oyunda da keza aynıdır. Değişen tek bir şey var, yanınca kupayı direktman kaybediyorsun ve kupayı kazanmak içinse sen hariç 15 arabanın içinden 1. gelmen gerekiyor, asıl oyuna göre daha zor olacağı kesin ama oynarken çok eğleneceğine adımız gibi inanıyoruz. Puan Yarışı (Point Race) yarışascağın pistleri seçiyorsun ve arkasından araba sayısını seçip eğlencene başlıyorsun. Turnuvayı kazanmak için, ilk üçte olup tüm seçtiğin pistleri bitirmelisin.

Oyundaki kupalar böyledir ama en azından seni sevindirecek güzel bir haber verelim şimdiden. Oyundaki Müze’lerin ikisi asla olmayacaktır, onların yerine hayran yapımı en ünlü iki harita yer alacaktır ama tabii ki ufak düzenlemeleri yapılacaktır. Çünkü bu oyuında da ters gidebileceksin.

Oynanış olarak ufak 2 değişiklik yapacağım, birinci değişiklik Nitrous Oxide objesi artık gelmeyecek. Onun yerine, sen kendin bir tuşa basacaksın. Bir diğer önemli değişiklik ise, alınan yıldız sadece arabayı durduruyor ama artık durdurmayacak, onun yerine o arabanın yeteneklerini kullanacaksın. Tabii, o yeteneği kullanmak için mutlaka o tuşa basmalısın ama unutma ikisini yarışta sadece bir kere kullanabilmektesin.

Son

Yazıyı bitirirken, ortalama bir yarış oyununda ne olacaksa onun fazlasıdır Re-Volt. Unutmayın, aslına zarar vermedikçe asla hayranları sana kızmaz ve kızmayacaktır. Bu oyunu seri olarak düşünüyoruz ama daha kafamızda tam şekillenmediği için, buraya yazmadık. Okuduğun için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.