Ana sayfa » 正雄の冒険 Nasıl Bir Oyun?

正雄の冒険 Nasıl Bir Oyun?

正雄の冒険 Nasıl Bir Oyun?

Esen ola, bugün sana 正雄の冒険 Nasıl Bir Oyun? ondan bahsedeceğiz. Hazırsan, konuya geçelim.

Bu oyunu artık ekip ile yaptığımız için oyunumuzdan sistem ekini takmak daha doğru olur diye düşündük. Bu oyunumuzun ana ilham kaynağı olan Dig Dug ve Mappy oyunlarıdır. İki oyunu neden ilham aldığımızdan bahsedelim.

Bu satırı tamamen Dig Dug için ayıralım, bu oyunda amaç kazarak düşmanların olduğu yere gidiyorsun ve yanlarına yaklaştığında onları şişirip patlatıyorsun. Biz ise, sadece kazma sistemini aldık, diğer özelliklerini almadık.

Bu satırıysa Mappy oyunu için ayırdık. Oyunda ki amaç, düşmanlara değmeden nesneleri toplamaktır, bunu yaparken zıplamak yok ancak aşağıdaki iplere değerek zıplayabilirsin. Düşmanlar yaklaşınca önünde kapı varsa onu aktif ederek düşmanları bir süreliğine devre dışı bırakabilirsin. Biz sadece nesneleri alma yönünü aldık.

Daha sonra da iki oyunu bir araya getirmeye karar verdik, önce kazma sistemini yazdık ve arkasından nesneleri o kazılan alana gizledik, sen ise gizlenmiş tüm nesneleri alıp gizlenmiş bitiş alanına giderek mutlu sona ulaşıyorsun.

Bu yazı birazcık kısa oldu ama olsun, sana oyunu anlatmak istedik. Okuduğun için teşekkür ederiz ve bugünlük benden bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.