Ana sayfa » 80 IN 1 Seti Nedir ve Ne Tür Oyunlar Olacak?

80 IN 1 Seti Nedir ve Ne Tür Oyunlar Olacak?

80 IN 1 Seti Nedir ve Ne Tür Oyunlar Olacak?

Esenlikler dileriz, uzun zamandır bu günlüğe yazı yazmadığımızı fark ettik, bunu telafi etmek için 80 IN 1 Seti Nedir ve Ne Tür Oyunlar Olacak? adlı yazısını yazacağız.

Eskiden yani 1980’li yıllardan beri olan NES/FC’nin oyun paketi diye bir sistemi vardı, bu sistemi genellikle korsan oyun şirketleri tarafından toplanmaktaydı. Bu paketler genellikle çok fazla tekrara düşmekteydi ama bazı oyun paketleri vardı ki gerçekten içinde o kadar oyun vardı.

Genellikle beğenilmeyen paketleri sıralayacak olursak, Action 52, 999 IN 1 999999 IN 1, 888 IN 1 vb. gibidir. Fakat beğenilen paketler, 52 Games, 245 In 1 Real Game, Famicom Yarou 54, MAXI 15 gibidir.

80 IN 1 Nedir?

80 IN 1 ya da Japonca adıyla 80ゲームス tam olarak NES/FC oyunlarını günümüze göre yeniden yorumladığımız bir oyun paketidir. O dönemin oyunlarını beğenmediğimiz yerleri alıp kendimize göre farklı bir yer ekleyebileceğimiz bir iştir.

İş demişiz aslında bir nevi bir oyun projesidir. Oyunlardaki tabanlarını olabildiğinizce kendimize göre yorumlama sistemine tabii tutacağız, aksi halde lisans meselesi ile baş etmek zorunda kalırız.

80 IN 1’in Oyun İçeriği

Oyun paketin içeriği olabildiğince eski oyunlara saygı duyacağız, bu duruma göre macera, platform, spor, rpg, yarış ve casual türünde oyunlar olacaktır. Bu türün oyunlarına aşina olmayan herkesi kendine çekebilmemiz için her oyunun kendine göre stili olacaktır.

Oyun temalarından bahsedecek olursak, tarih, sıkıcı olan olayları işleme, aşk, çılgın, okul, gerçek hayat, futbol, kültürel ve heyecanlı temalı oyunlar yer alacaktır.

Oyun içeriği tamamen geliştirilen oyunların sistemine göre olacaktır, kimisi tamamen rpg olurken kimisi de çok az rpg ögeler yer alacaktır. Tam anlamıysa o dönemlerden fırlama olacaktır.

80 IN 1 YAYIMLANMA

Bu oyun paketinin desteklediği sistem Windows, Linux ve Mac OS X’tir ama demo için ise Windows, Linux ve Android şeklindedir. Aynı zamanda bu sistemin fiyatı 50 TL olarak biçilmiştir.

Oyunları yayımlarken Steam, Itch.io, GOG, Rijitsu Eleven ve IndieDB üzerinde yayımlanacaktır. Fakat diğer oyun sitelerine ise reklam amaçlı tanıtılacaktır ve yayımlandığı ilk ay ambargo uygulanacaktır.

Ambargo ise şu şekilde işleyecektir, sistemden sadece 1 oyunu tamamen oynama hakkınız var. Oyunu ise yayımcının seçimine kalmıştır.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.